EVENT INFORMATION

Date

16 – 18 January, 2024

Boards

12 Rounds x 10 boards

Venue

BBO

Referee

OCBLTD1

PARTICIPANTS

NETBRIDGE
Van Den Hoek J. (janonline)
Bouwen K. (kebosporto)
Dobrin D. (dobrin)
Osipov A. (scorps)
Reynolds T. (tomreynold)
Kerr L. (lkerr)
Rojko S. (cmrlj)
Osipova E. (Nera___)
Parezanin D. (letans)
Ganness S. (seang)

 

HARRIS
Root S. (AsNuttyAs)
Harris J. (Jdache)
Igoe N. (ibraves)
Malhasyan E. (master DJ)
Gold M. (marusab)
Trendafilov R. (rumen)
Isporski V. (smileyv)
Tiholov T. (polborta)
Gross S. (sgross)
EPSTEIN
Zanasi G. (Zanna9)
Epstein L. (cheetahlee)
Silverman N. (nsilverman)
Primavera F. (Fulldire)
SCANDISCOTS
Punch S. (puncher)
Peterkin S. (spil)
Trendafilova T. (tuti)
Jarlvik F. (freddy6)
Helness T. (Helstokk)
Helness G. (gunn1961)
Arild Naas Olsen S. (naasarn)
Martensen-Larsen K. (katrineml)
Poulsen F. (flemming98)
SCOTTISH IMPS
Smith H. (harsmith)
Bennett R. (drroy48)
Adamson A. (rednaxela)
Valentine R. (ronanv)
Barton P. (paulb99)
Nakamura-Pinder J. (junnpinder)
Bateman M. (MB_1978)
McKail C. (Scotsboy)
Goodman Al. (arg98)
Short B. (brianshort)
Diamond M. (diamondm44)
Diamond D. (Derekd)
Freimanis G. (soljaboy)
McGowan L. (cuttysark)
Hamilton J. (1009)
Moss P. (hiltz)
Dragic M. (dragic)
Ferrari R. (rcferrari)
Shenkin D. (dshenkin)
Chambers C. (codger)
Ash M. (ma5546)
BIDE
Bianchi E. (inter2018)
Delle Cave G. (giuseppe)
Cima L. (100dog)
Gandoglia A. (gandalf15)
Porta F. (fede00)
Franchi A. (Arrigo)
COCONUT
Wang D. (difanwang)
Deng X. (eve8392)
Yan W. (wy7199)
Leung S. (2200)
BLACK
Black A. (boggis)
McIntosh A. (mcintosh)
Gold D. (dagold)
Paske T. (thomas1000)
Cope S. (Copeyj)
Crouch P. (pitiful)
SELIGMAN
Seligman M. (mseligman)
Buras K. (burago)
Kwiecien M. (michal1)
Pszczola J. (pikolo)
Starkowski W. (wstarkowsk)
SAYIN ABIM
Zorlu N. (begse)
Uçar A. (no weak)
Kubac N. (nezihk)
Yilmaz G. (yilmaz_g)
Dedehayir A. (dedeahmet)
Koclar A. (koclar)
Altindag A. (coolleade)
NEW AMATEURS
Lo A. (aitail)
Tan G. (serapuff)
Chechelashvili D. (Dato)
Lusky J. (pachyderms)
Falk A. (Allan Falk)
Ganzer C. (ganz)
Brady R. (bradybot)
Cole B. (April2)
Schwartz A. (alansc)
Loo C. (bridgeboy)
Baseggio F. (baseggio)
Berkowitz Da. (dbdance10)
UKRAINE
Dragan V. (vdragan)
Shukhmeyster B. (boris__s)
Zuban V. (vitaly_ua)
Lukke Y. (yurets)
Karlykov P. (petrokar)
Trifonov K. (doubler73)
Chumak Y. (yul)

RESULTS

DATE TIME (CET/EST) RESULTS
16 January 2024
16:00 / 10:00 am Round 1
17:30 / 11:30 am Round 2
19:00 / 1:00 pm Round 3
20:30 / 2:30 pm Round 4
17 January 2024
16:00 / 10:00 am Round 5
17:30 / 11:30 am Round 6
19:00 / 1:00 pm Round 7
20:30 / 2:30 pm Round 8
18 January 2024 16:00 / 10:00 am Round 9, SF1
17:30 / 11:30 am Round 10, SF2
19:00 / 1:00 pm Round 11, F1
20:30 / 2:30 pm Round 12, F2