EVENT INFORMATION

Date

18 – 21 October, 2021

Boards

Qualification: 9 rounds x 12 boards
K.O. phase: Quarter, Semi, Final 16 boards each

Venue

BBO

Referee

OCBLTD1

PARTICIPANTS

SAM
Van Lankveld J. (ennaji)
Van Den Bos B. (Berendbs)
Nadel J. (juliejoy)
Ferguson B. (bruceferg)
Snellers A. (asnellers)
De Boer W. (bukkum)
SELIGMAN
Seligman M. (mseligman)
Lesniewski M. (lesniak)
Kwiecien M. (michal1)
Starkowski W. (wstarkowski)
Kalita J. (paulinka18)
Nowosadzki M. (kot_korba)
BLACK
Black A. (boggis)
Gold D. (dagold)
McIntosh A. (mcintosh)
Paske T. (thomas1000)
Hult S. (hultahult)
Hallberg G. (rerack)
HARRIS
Root S. (AsNuttyAs)
Harris J. (Jdache)
Igoe N. (ibraves)
Malhasyan E. (master DJ)
Gold M. (marusab)
Trendafilov R. (rumen)
Isporski V. (smileyv)
Tiholov T. (polborta)
Gross S. (sgross)
ORCA
Plackett R. (hoofie)
Erichsen E. (espene)
Robson A. (arobson)
Allfrey A. (allfrey)
Crouch P. (pitiful)
Cope S. (Copeyj)
Helness F. (Fredrik101)
Helness T. (Helstokk)
GILLIS
Gillis S. (Rayas78)
Saelensminde E. (skaal1)
Brogeland B. (boye)
Lindqvist E. (stevieg)
Lindqvist P. (plindq46)
RIPPEY
Rippey M. (radiators)
Bedout P. (pi420)
Nowak K. (kamiln)
Wiankowski P. (vifon_e)
Vallet E. (rasko179)
Cima L. (100dog)
Percario G. (giacomopr)
Nawrocki P. (nawrot)
MORAN
Hanlon T. (kinder1)
Moran M. (markpm)
Carroll J. (coppers)
Garvey T. (tgarv)
Mesbur A. (AMesbur)
Fitzgibbon N. (nickfg1)
Amoils L. (amoils)
Barton G. (Barton)
TILLY
Tommasini S. (Stefanot)
Green B. (benjy)
King P. (philking)
Castner K. (Jafra)
Barel M. (mich-b)
Katz P. (paz_k)
Liran I. (inonli)
SCORWAY
Levinson S. (sc0tsteve)
Shenkin B. (Barnets)
Diamond D. (Derekd)
Kvangraven N. (Nils123)
Saur O. (Saurdino)
Silverstone V. (Odysseus69)
Stornes H. (helsto)
Brekka G. (kaninen)
NEW AMATEURS
Lo A. (aitail)
Jiang Gu (Jiang_Gu)
Yang D. (hyang)
Falk A. (Allan Falk)
Lusky J. (pachyderms)
Chechelashvili D. (Dato)
Baseggio F. (baseggio)
Stark A. (astark)
FREDIN
Fredin P. (P_Fredin)
FLYFALCON
Wilson A. (flyfalcon)
Van Prooijen R. (riccovp)
Verhees L. (loukie)
Gronkvist I. (Halko)
Gronkvist M. (Mike_G)
Sprinkhuizen T. (thibos)
Mendes De Leon G. (guymdl)
Kiljan V. (Vkill)
Tijssen L. (luctijs)
NETBRIDGE
Van Den Hoek J. (janonline)
Bremer A. (arisbreem)
Bouwen K. (kebosporto)
Zomer M. (mczo)
Verhoeve N. (slin55)
la Haye M. (martenha)
Drijver Bob (bobdrijver)
Verhaegen M. (Marcel_ve)
Todd K. (Kmtnyc)
Lahrmann C. (christianL)

RESULTS

DATE TIME (CEST/EDT) RESULTS
18 October 2021 16:00 / 10:00 am Round 1
18:00 / 12:00 pm Round 2
20:00 / 2:00 pm Round 3
19 October 2021 16:00 / 10:00 am Round 4
18:00 / 12:00 pm Round 5
20:00 / 2:00 pm Round 6
20 October 2021 16:00 / 10:00 am Round 7
18:00 / 12:00 pm Round 8
20:00 / 2:00 pm Round 9
21 October 2021 16:00 / 10:00 am QuarterFinals
18:30 / 12:30 pm SemiFinals
21.00 / 3.00 pm Final